PARIS –– 3 Ditë (2 Netë)

VIZITOJMË

🔹🔹 Paris
🔸Kulla Eifel
🔸Harku Triumfit
🔸Pallatin Mbretëror, në Versailles
🔸Katedralia Notre Dame
🔸Kopshtet e Luxembourg
🔸
Muzeun e Louvrit
🔸Lundrim me anjie në lumin Sena

.

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHËTIM DO TË REALIZOHET NË DATAT E MËPOSHTME
👇👇👇
MUAJI SHKURT 2024
Nisje 22 Shkurt  — 3 Ditë (2 Netë) — (Sold Out)
👇👇👇
MUAJI MARS 2024
Nisje 7 Mars — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 299€
Nisje 14 Mars — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 309€
Nisje 21 Mars — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 309€
👇👇👇
PASHKET KATOLIKE 2024
Nisje 30 Mars — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 329€
👇👇👇
MUAJI PRILL 2024
Nisje 5 Prill — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 309€
Nisje 12 Prill — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 319€
Nisje 19 Prill — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 319€
👇👇👇
MUAJI MAJ 2024
Nisje 3 Maj — 3 Ditë (2 Netë) — Cmimi 339€
⭐⭐⭐⭐
Akomodimi në Hotel 3 Yje ose 4 Yje në Paris për 2 netë

 

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshtë:
➤ Nga aeroporti Nënë Tereza, ku duhet të paraqiteni minimumi 2 orë përpara
——————————————————-
DOGANA
1) Pashaportë me vlefshmëri minimumi 6 muaj
2) Nuk duhet të keni kaluar në 6 muaj e fundit më shumë se 90 ditë qëndrimi në vendet e BE
——————————————————-
INFORMACIONE

► Akomodimi në dhome teke (single) është me ekstra pagesë në vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopio, atëherë do të jenë dy krevatë teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjeç dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmëria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjetër lokal mund të ndryshojnë dhe janë pergjegjësi e vetë Operatorëve Lokale që mundësojne këto shitje.
Për cdo ndryshim në lidhje me këto aktivitete, klienti lajmërohet përpara kryerjes së shërbimit.

——————————————————

Plani i Udhëtimit

Dita 1 PARIS

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Paris. Nisja në orën 9:45 nga aeroporti i Tiranës – Mbërritja në Paris në orën 12:35.
Fillojmë vizitat panoramike të Parisit duke nisuar nga Champs Elysees, The Petit Palais , Elysee Palace ( Presidenca e sotme e Frances ), Place de la Concorde , Ura Pont Alexandre III, nje ndër urat më të bukura të Parisit dhe e zbukuruar me statuja ari, Marigny Theater dhe Le Pavillon Elysee një ndër më të vjetrit si dhe një ndër krenaritë e gastronomisë franceze me 3 yje Michelin.
Më pas ndalesë në La Defence, në distriktin e dyqaneve më të famshme të Parisit për shopping.
Mbrëmje e lirë.
Fjetja në Paris.

Dita 2 PARIS

Mëngjesi në hotel.
Cdo lëvizje e përshkruar më poshtë bëhet me autobus.
Në shoqërinë e guidës do të fillojmë vizitat në një ndër pallatet më të përfolura për skandalet politike e dashurore, me muzeumet dhe veprat e artit më të shtrejntat, aty ku kopshtet janë një vepër arti e admiruar nga miliona njerëz, një ndër vendet ku në historinë botërore janë nënshkruar kontrata shumë të rëndësishme si ajo e mbarimit të luftës së Parë Botërore, në Pallatin Mbretëror, në VERSAILLES. Vizita e radhës do të jetë Harku i Triumfit i ndjekur nga Piaca Trocadero nga ku janë marrë pamjet e bukura të kullës Eiffel, ku zhvillohet pasarela e modës në Paris. Nga Trocadero, vazhdojmë ditën me një ndër parqet më të bukura të Parisit, Kopshtet e Luxembourg dhe Muzeun e Louvrit.
Turi kulmon me vizitë në një ndër veprat më të përfolura, më të pëlqyera por dhe të kritikuara, me objektin më të fotografuar në botë TOUR EIFFEL dhe parku Champ de Mars.
E përfundojmë ditën me një vizitë në të mrekullueshmen e madhështoren katedralen e Notre-Dame.
Më pas me dëshirën e grupit mund të zhvillojmë një udhëtim të mrekullueshëm nën dritën e hënës dhe madhështinë e veprave të shumta të Parisit në lumin Sena, me anijen Bateaux Parisiens (lundrimi me anije kushton 20 €, dhe biletën e paguani direkt tek anija). Kthimi në hotel në darkë.
Mbrëmje e lirë.
Fjetja në Paris.

Dita 3 PARIS - TIRANE

Mëngjesi në hotel.
Transferta për në aeroportin e Beaveaus Paris.
Nisja nga Paris në orën 12:30, fluturim direkt dhe mbërritja në Tiranë në orën 15:10

Nga
309 
1
309 
Në dispozicion:
Total:
1
309 

Përfshirë/Përjashtuar

  • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Paris – Tiranë.
  • Transfertat dhe Shëtitjet me autobus sipas programit.
  • Akomodimi në hotel 3 Yje ose 4 Yje për 2 netë në Paris
  • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
  • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 30x 20cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
  • Gjithçka që nuk është përmendur në rubriken përfshihet në çmim
  • Drekat dhe Darkat
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  • Taksa lokale 7.80 eur personi për natë për hotelet 4* dhe 5.20 euro personi për natë për hotelet 3* (e detyrueshme dhe paguhet ne zyrë bashkë me pagesën e turit)

Mund t'ju pëlqejë gjithashtu